Rendhagyó ülést tartott a MIK Állandó Bizottsága, ugyanis decemberben az értékelésé és a jövőbe tekintésé volt a főszerep, hiszen 2018. májusában a jelenlegi elnökség mandátuma véget ér, 2019-ben pedig 20. évfordulójához ér a szervezet.
ÁB ülés
2017-12-20
Rendkívüli Állandó Bizottsági ülést tartott a MIK

2017. szeptember 16-án a Fidelitas, valamint 13 anyaországi és határon túli társszervezete a Nemzetpolitikai Szeminárium keretein belül sajtótájékoztatóval egybekötve fogadta el és írta alá az alábbi közös nyilatkozatot:
együtt
2017-09-18
Aláírásra került a közös nyilatkozat

Megjelentek a Magyar Ifjúsági Konferencia Egyesület által kezdeményezett Közösségi Terek Kárpátalján című pályázat eredményei.
eredmény
2017-06-23
Pályázati eredmények

A Magyar Cserkészszövetségek Fóruma és a Magyar Ifjúsági Konferencia Egyesület 2017. május 5.-én közös rendezvényt tartott az Emberi Erőforrások Minisztériumában. A konferencia témája a toborzás és kisközösségi szervezés volt.
közösség
2017-05-09
Kisközösségi együttműködés a magyar fiatalságért